LAGOTTO ROMAGNOLO – Podmínky a postup při uchovnění, vystavení KL

Věk do chovu   –   od 15ti měsíců

Bez zkoušek z výkonu/vloh.

POVINNÉ  pro uchovnění:

1. absolvování  tří   výstav typu  –  Mezinárodní, Národní, Klubová, Speciální  /Světová, Evropská/

Od třídy mladých –  včetně   /uschovat posudky/. Na jedné z těchto výstav požádat rozhodčího o změření výšky, zapsání skusu,  –  musí být uvedeno v posudku , min. hodnocení VD, rozhodčí nejsou specifikováni

2. rtg   –  DKK / od věku 12ti měsíců/ vyhodnocení  provede veterinární lékař, který má k tomu oprávnění, tedy je i uveden na seznamu Veterinární komory . Jedinec s vyhodnocením B, C… musí mít vždy partnera rtg A.              

3. JE    –   juvenilní epilepsie  Pokud jsou oba rodiče jedince clear, tedy čistí JE N/N  –   a je zapsáno v  PP, nebo máte atest rodičů zhotovený genetickou laboratoří, nemusíte testovat, bude do PP jedince zapsáno CBP – tedy čistý po rodičích.  Pokud je jeden z rodičů Vašeho psa carrier/přenašeč / je nutné  testovat. /Laboklin, Genoscoper, Vemodia a další genetické lab. /z krve, nebo stěrem z bukální sliznice/ Toto vyšetření je možno provést  kdykoliv, není omezeno  věkem.

Postup při uchovnění :

Zašlete poštou 3 posudky z výstav s vyznačením výšky, skusu, ev. počtu zubů, vyhodnocení rtg DKK, genetický test, pokud je jeden z rodičů carrier – nutné testovat!  Ostatní testy, vyšetření,  budou uvedeny ve zdravotní kartě jedince. Dále orig. PP-bude vyznačena chovnost, kopii PP, foto psa v postoji a hlavu,  elektronicky na email:calma@seznam.cz, kopii členské průkazky, kopii členského příspěvku-platby .

Postup při žádosti o vystavení  – doporučení ke krytí /KL/:

Pokud je vybraný budoucí otec štěňat z našeho klubu, mám jeho doklady u sebe. Pokud vyberete pejska v zahraničí, je nutné  – potvrzení o chovnosti, DKK, JE, výška a skus, popř. foto.

Stáhněte si žádanku na www.kchls.cz , formulář „ Žádost o vystavení doporučení ke krytí „ vyplňte a odešlete poštou na Stanislava Janická, Vrbice 17, 38473 Stachy,  přiložte požadovaná potvrzení. Je možno požádat o tři krycí psy. /v případě, že psa nemáte vybraného, nebo chcete pomoci  s výběrem, volejte 732 872 300/

Spolu s KL Vám pošlu „Přihlášku vrhu“  a formulář „Hlášení vrhu“,  č.ú. na zaplacení 200 Kč .

Napsat komentář

12 − sedm =